Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor w require_once() (linia 3157 z /home/dwach/domains/dwach.edu.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor w require_once() (linia 127 z /home/dwach/domains/dwach.edu.pl/public_html/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Projekty badawcze

Międzynarodowy projekt badawczy (w trakcie realizacji)

Logo NCNCelem projektu jest odpowiedź na pytanie, jak jednostki podejmują decyzje w różnych sytuacjach. Wyniki badania wniosą wkład do literatury z zakresu ekonomii behawioralnej poprzez integrację wiedzy z zakresu ekonomii, teorii podejmowania decyzji i psychologii społecznej z danymi empirycznymi, uzyskanymi poprzez przeprowadzenie serii eksperymentów naukowych.  

Uwarunkowania rozwoju nowych technologii informacyjnych w przewozach multimodalnych

Celem pracy było zidentyfikowanie ograniczeń w wprowadzaniu nowoczesnych technologii informacyjnych w przewozach multimodalnych, z czego one wynikają i w jaki sposób można je zlikwidować, tak aby optymalnie zwiększyć sprawności funkcjonowania łańcuchów multimodalnych. W wyniku realizacji projektu przeprowadzono szczegółową analizę czynników ograniczających rozwój elektronicznej wymiany danych w przedsiębiorstwach realizujących poszczególne ogniwa transportu multimodalnego.

Multimodalne morskie przewozy kontenerowe

Celem pracy było wykazanie i stwierdzenie, na jakim etapie rozwoju znajdują się w Polsce nowoczesne systemy zarządzania łańcuchami transportowymi. W wyniku realizacji projektu zbadano funkcjonowanie systemu kontenerowego w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym znajdującym się na terenie portu gdyńskiego. Przeprowadzono porównanie działania zintegrowanych systemów w Polsce i na świecie.